АД

Краток опис:

Features Nickle-Plated brass body and PBT body. stainless steel tube gripping claws, collars and release sleeves(collets) offer a quick hold and release mechanism to provide a low disconnection force for easy removal of the tubing. Oval and round shape of release sleeve are available. Three colors on the release sleeve, blue, black and gray. Specifications Fluid Admitted Air, Vacuum, Water (no freezing) Working Pressure 0—1.0MPa | 0—150psi Proof Pressure 3.0Mpa | 435psi Negativ...


детали за производот

Тагови производ

карактеристики

Nickle-обложен месинг тело и PBT тело.

нерѓосувачки челични цевки за држење канџи, јаки и ослободување на ракавите (колети) нудат брз одржи и ослободување механизам за да се обезбеди ниска исклучување сила за лесно отстранување на цевки.

Овални и тркалезна форма на ракав ослободување се достапни.

Три бои на ракавот за ослободување, сина, црна и сива боја.

спецификации

течност Призна

Воздух, вакуум, вода (без замрзнување)

Работен притисок

0-1.0MPa | 0-150psi

доказ притисок

3.0Mpa | 435psi

негативен притисок

-100Kpa | -29,5 Во Hg

Работна температура

0-60 ° C | 32 ~ 140 ° F

Применливи цевка

СТП / PA / PE / PVC

20170604113310

Метрички Tube OD
4mm 5mm 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm 12mm 14mm 15mm 16mm
Инчен цевка OD
1/8 " 5/32 " 3/16 " 1/4 " 5/16 " 3/8 " 1/2 "
Темата Стандард и тип
R, PT, BSPT - 55 ° Коси цевка тема метрички навој
R1 / 8 R1 / 4 R3 / 8 R1 / 2 M5x0.8

M6x1

M8x1 M10x1 M12x1.25 M14x1.5 M16x1.5 M20x1.5

UNF

NPT - 60 ° Американски стандарден Коси цевка тема

BSPP, Г - 55 ° Паралелно цевка тема

10-32 UNF

1/8 ПНП

1/4 ПНП

3/8 ПНП

1/2 ПНП

G1 / 8

G1 / 4

G3 / 8

G1 / 2

Цевка (Metric) -Thread (R) Цевка (инчи) -Thread (R) Цевка (инчи) -Thread (ПНП)
JSC4-M5 JSC8-03 JSC1 / 8-01 JSC5 / 16-03 JSC1 / 8-U10 JSC1 / 4-N02
JSC4-М6 JSC8-04 JSC1 / 8-02 JSC5 / 16-04 JSC1 / 8-N01 JSC1 / 4-N03
JSC4-01 JSC10B-01 JSC5 / 32-01 JSC3 / 8-01 JSC1 / 8-N02 JSC5 / 16-N01
JSC4-02 JSC10B-02 JSC5 / 32-02 JSC3 / 8-02 JSC5 / 32-U10 JSC5 / 16-N02
JSC4-03 JSC10B-03 JSC3 / 16-01 JSC3 / 8-03 JSC5 / 32-N01 JSC5 / 16-N03
JSC6-M5 JSC10B-04 JSC3 / 16-02 JSC3 / 8-04 JSC5 / 32-N02 JSC3 / 8-N01
JSC6-М6 JSC12-01 JSC3 / 16-03 JSC1 / 2-02 JSC3 / 16-U10 JSC3 / 8-N02
JSC6-01 JSC12-02 JSC1 / 4-01 JSC1 / 2-03 JSC3 / 16-N01 JSC3 / 8-N03
JSC6-02 JSC12-03 JSC1 / 4-02 JSC1 / 2-04 JSC3 / 16-N02 JSC3 / 8-N04
JSC6-03 JSC12-04 JSC1 / 4-03 JSC3 / 16-N03 JSC1 / 2-N02
JSC8-01 JSC16-03 JSC5 / 16-01 JSC1 / 4-U10 JSC1 / 2-N03
JSC8-02 JSC16-04 JSC5 / 16-02 JSC1 / 4-N01 JSC1 / 2-N04

workshop q


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  WhatsApp Online Chat !