MPV унија Колено

Краток опис:

Features Body is made of copper. Working with high pressure and high temperature. Suitable for Nylon tube Specifications Fluid Admitted Air, Water, Steam Max Working Pressure 2MPa | 290psi Working  Temperature -20°C—120°C | -4°F—248°F Body Nickel Plated Brass Applicable Pipe PU/PA/FEP/PFA O-ring FKM(Viton) Metric Tube ØD 4mm 5mm 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm 12mm 14mm 15mm 16mm Inch Tube ØD 1/8″ 5/32″ 3/16″ 1/4″ 5/16″ 3/8″ 1/2″ ...


детали за производот

Тагови производ

карактеристики

Тело е направен од бакар.

Работа со висок притисок и висока температура.

Погодно за цевка најлон

спецификации

течност Призна Воздух, вода, пареа
Работен притисок макс 2MPa | 290psi
Работна температура -20 ° C-120 ° C | -4 ° F-248 ° F
тело НИКЕЛИРАНА Месинг
Применливи цевка СТП / PA / FEP / PFA
О-прстен FKM (Viton)

Месинг притисок во фитинг

Метрички Tube OD
4mm 5mm 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm 12mm 14mm 15mm 16mm
Инчен цевка OD
1/8 " 5/32 " 3/16 " 1/4 " 5/16 " 3/8 " 1/2 "
Темата Стандард и тип
R, PT, BSPT - 55 ° Коси цевка тема метрички навој
R1 / 8 R1 / 4 R3 / 8 R1 / 2 M5x0.8

M6x1

M8x1 M10x1 M12x1.25 M14x1.5 M16x1.5 M20x1.5

UNF

NPT - 60 ° Американски стандарден Коси цевка тема

BSPP, Г - 55 ° Паралелно цевка тема

10-32 UNF

1/8 ПНП

1/4 ПНП

3/8 ПНП

1/2 ПНП

G1 / 8

G1 / 4

G3 / 8

G1 / 2

Цевка (Metric)

Цевка (инчи)

MPV 4

MPV 5/32

MPV 6

MPV 3/16

MPV 8

MPV 1/4

MPV 10

MPV 5/16

MPV 12

MPV 3/8

MPV 14

MPV 1/2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  WhatsApp Online Chat !