Премиерот преграда унија

Краток опис:

Features Nickle-Plated brass body and PBT body. stainless steel tube gripping claws, collars and release sleeves(collets) offer a quick hold and release mechanism to provide a low disconnection force for easy removal of the tubing. Oval and round shape of release sleeve are available. Three colors on the release sleeve, blue, black and gray. Specifications Fluid Admitted Air, Vacuum, Water (no freezing) Working Pressure 0—1.0MPa | 0—150psi Proof Pressure 3.0Mpa | 435psi Negati...


детали за производот

Тагови производ

workshop qкарактеристики

Nickle-обложен месинг тело и PBT тело.

нерѓосувачки челични цевки за држење канџи, јаки и ослободување на ракавите (колети) нудат брз одржи и ослободување механизам за да се обезбеди ниска исклучување сила за лесно отстранување на цевки.

Овални и тркалезна форма на ракав ослободување се достапни.

Три бои на ракавот за ослободување, сина, црна и сива боја.

спецификации

течност Призна

Воздух, вакуум, вода (без замрзнување)

Работен притисок

0-1.0MPa | 0-150psi

доказ притисок

3.0Mpa | 435psi

негативен притисок

-100Kpa | -29,5 Во Hg

Работна температура

0-60 ° C | 32 ~ 140 ° F

Применливи цевка

СТП / PA / PE / PVC

20170603235458

Метрички Tube OD
4mm 5mm 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm 12mm 14mm 15mm 16mm
Инчен цевка OD
1/8 " 5/32 " 3/16 " 1/4 " 5/16 " 3/8 " 1/2 "
Темата Стандард и тип
R, PT, BSPT - 55 ° Коси цевка тема метрички навој
R1 / 8 R1 / 4 R3 / 8 R1 / 2 M5x0.8

M6x1

M8x1 M10x1 M12x1.25 M14x1.5 M16x1.5 M20x1.5

Цевка (Metric)

Цевка (инчи)

премиерот 4

премиерот 5/32

премиерот 6

премиерот 3/16

премиерот 8

премиерот 1/4

ПМ 10

премиерот 5/16

PM 12

премиерот 3/8

PM 16

премиерот 1/2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  WhatsApp Online Chat !