SM2 Машки Socket брза спојка

Краток опис:

USA Quick Coupling It allow easy changing of tools or hose connection and disconnection from your facility’s air supply line without shutting down or depressurizing the whole system. Easy way to boost the efficiency of compressed air system.   Specification     Fluid Admitted Air, Oil, Water (no freezing)  Working Pressure 0—1.0MPa | 0—150psi  Negative Pressure -100Kpa | -29.5 In Hg  Working Temperature 0—60°C | 32~140°F  Applicable Tube PU(Polyurethane) / PA(Nylon)  B...


детали за производот

Тагови производ

САД брза спојка

Тоа овозможи лесно менување на алатки или цревото за приклучување и исклучување од довод на воздух линија вашиот објект без исклучувам или depressurizing на целиот систем.

Лесен начин да се зголеми ефикасноста на компримиран воздух систем.

 

спецификација

 

  течност Призна Воздух, масло, вода (без замрзнување)
 Работен притисок 0-1.0MPa | 0-150psi
 негативен притисок -100Kpa | -29,5 Во Hg
 Работна температура 0-60 ° C | 32 ~ 140 ° F
 Применливи цевка СТП (полиуретанска) / PA (најлон)
 тело Хромиран челик

 

Nitto

 

 

 

ПНП цевка тема

Код

20

30

40

Тема

NPT1 / 4

NPT3 / 8

NPT1 / 2

 

модел

Тема

SM2-20

NPT1 / 4

SM2-30

NPT3 / 8

SM2-40

NPT1 / 2

workshop


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  WhatsApp Online Chat !