SPV унија Колено

Краток опис:

Features It’s made of stainless steel 316 material with FKM seal. Working with high pressure and high temperature. Suitable for use in corrosive environments, to carry aggressive fluids or for any application in the food and chemical industry. Different shapes and sizes are available Specifications Fluid Admitted Air, Steam, Water and other liquid Working Pressure -100kPa—1.2MPa |-14.5—174psi Proof Pressure 3.0Mpa | 435psi Negative Pressure -100Kpa | -29.5 In Hg Wo...


детали за производот

Тагови производ

карактеристики

Тоа е направена од нерѓосувачки челик материјал 316 со FKM заптивка.

Работа со висок притисок и висока температура.

Погоден за употреба во корозивни средини, да ги агресивни течности или за било која апликација во прехранбената и хемиската индустрија.

Различни форми и големини се на располагање

спецификации

течност Призна

Воздух, пареа, вода и други течности

Работен притисок

-100kPa-1.2MPa | -14.5-174psi

доказ притисок

3.0Mpa | 435psi

негативен притисок

-100Kpa | -29,5 Во Hg

Работна температура

-20-200 ° C | -4 ~ 392 ° F

Применливи цевка

СТП / PA / Тефлонски црева

тело

316 од не'рѓосувачки челик

Печат, О-прстен

FKM / Viton

Месинг притисок во фитинг

Метрички Tube OD
4mm 5mm 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm 12mm 14mm 15mm 16mm
Инчен цевка OD
1/8 " 5/32 " 3/16 " 1/4 " 5/16 " 3/8 " 1/2 "
Темата Стандард и тип
R, PT, BSPT - 55 ° Коси цевка тема метрички навој
R1 / 8 R1 / 4 R3 / 8 R1 / 2 M5x0.8

M6x1

M8x1 M10x1 M12x1.25 M14x1.5 M16x1.5 M20x1.5

UNF

NPT - 60 ° Американски стандарден Коси цевка тема

BSPP, Г - 55 ° Паралелно цевка тема

10-32 UNF

1/8 ПНП

1/4 ПНП

3/8 ПНП

1/2 ПНП

G1 / 8

G1 / 4

G3 / 8

G1 / 2

Модел број

цевка ΦD

SPV 04

4mm

SPV 06

6mm

SPV 08

8мм

SPV 10

10мм

SPV 12

12mm

SPV 14

14mm

SPV 16

16мм

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    -->
    WhatsApp Online Chat !