SPV Union bërryl

Përshkrim i shkurtër:

Features It’s made of stainless steel 316 material with FKM seal. Working with high pressure and high temperature. Suitable for use in corrosive environments, to carry aggressive fluids or for any application in the food and chemical industry. Different shapes and sizes are available Specifications Fluid Admitted Air, Steam, Water and other liquid Working Pressure -100kPa—1.2MPa |-14.5—174psi Proof Pressure 3.0Mpa | 435psi Negative Pressure -100Kpa | -29.5 In Hg Wo...


Detail Product

Produkt Tags

karakteristika

Kjo është bërë nga çeliku inox 316 material me vulën FKM.

Duke punuar me presion të lartë dhe temperaturë të lartë.

Të përshtatshme për përdorim në mjedise brejtëse, për të kryer lëngjeve agresive apo për ndonjë aplikim në industrinë ushqimore dhe kimike.

forma të ndryshme dhe madhësive janë në dispozicion

specifikimet

Fluid Pranuar

Air, avull, ujë dhe lëng tjetër

Presioni punës

-100kPa-1.2MPa | -14.5-174psi

Presioni dëshmi

3.0Mpa | 435psi

presion negativ

-100Kpa | -29,5 Në Hg

Temperatura të punës

-20-200 ° C | -4 ~ 392 ° F

Tube zbatueshme

PU / PA / Teflon Tub

trup

316 çelik

Vula, O-unazë

FKM / Viton

Tunxh shtytje Në Montimi

Metric Tube OD
4mm 5mm 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm 12mm 14mm 15mm 16mm
Inch Tube OD
1/8 " 5/32 " 3/16 " 1/4 " 5/16 " 3/8 " 1/2 "
Thread Standard dhe lloji i
R, PT, BSPT - 55 ° kon tub Thread Thread Metric
R1 / 8 R1 / 4 R3 / 8 R1 / 2 M5x0.8

M6x1

M8x1 M10x1 M12x1.25 M14x1.5 M16x1.5 M20x1.5

UNF

NPT - 60 ° American Standard kon Pipe Thread

BSPP, G - 55 ° paralel tub Thread

10-32 UNF

1/8 NPT

1/4 NPT

3/8 NPT

1/2 NPT

G1 / 8

G1 / 4

G3 / 8

G1 / 2

Model No.

Tube ΦD

SPV 04

4mm

SPV 06

6mm

SPV 08

8mm

SPV 10

10mm

SPV 12

12mm

SPV 14

14mm

SPV 16

16mm

  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    -->
    WhatsApp Online Chat !